Nagrania PODCAST

Podcast to publikacja głosowa, najczęściej rozmowa, udostępniana przez Internet, realizowana najczęściej w postaci regularnych odcinków. W naszym studio oferujemy możliwość nagrywania zarówno podcastów, jak i videocastów (czyli podcastów z jednoczesną rejestracją obrazu wideo).

Jakie korzyści płyną z podcastu?

Co oferujemy?

Nagrania podcastu

Podstawowa usługa Podcast obejmuje realizację nagrań dźwięku na rzecz Twojego podcastu.

3 mikrofony studyjne i 6 mikrofonów krawatowych

Chcąc zapewnić klientom najwyższy możliwy poziom nagranego materiału, studio wyposażone jest w 3 sztuki wokalnych mikrofonów studyjnych rode podmic lub też 6 sztuk mikrofonów krawatowych, dla stworzenia kadru o bardziej swobodnym charakterze (np. z fotelami i niższym stolikiem).

Studyjną jakość dźwięku

Klienci realizujący nagrania w R2 Spot otrzymują po sesji pliki dźwiękowe w formie plików .wav – jest to format, który oferuje bezstratną jakość dźwięku i jest najczęściej wykorzystywanym formatem podczas nagrań w studio.

Doświadczenie

W skład ekipy inżynierskiej R2 Spot wchodzą specjaliści w dziedzinie realizacji nagrań dźwiękowych jak i nagrań wideo.

Realizację videocastów

W R2 Spot możliwe jest nagranie nie tylko klasycznego podcastu, ale i dodatkowo nagranie wideo podcastu, w ramach połączenia usługi Podcast z usługą realizacji nagrań wideo w naszym studio, a także z jego montażem czy transkrypcją. Więcej informacji o usłudze i jej cenie znajdą Państwo w sekcji „cennik szczegółowy”.

Nagrania dopasowane do potrzeb klienta

W ramach realizacji nagrań możliwe jest nie tylko nagranie pojedynczej ścieżki dźwiękowej/wideo, ale również nagranie każdej z nich niezależnie. Daje to więcej możliwości edycji (więcej o tym w sekcji „Nasze pytania”). Dodatkowo jesteśmy w stanie dopasować się do sposobu przekazania ich klientowi.

Pamiętaj, aby wybrać opcję 4K (2160p) w aplikacji YouTube, wtedy zobaczysz pełną jakość

Możliwe ustawienia kadrów naszego stanowiska podcast we Wrocławiu

Na zdjęciach poniżej prezentujemy możliwe ustawienia kadrów naszego stanowiska do podcastu. Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym ustawieniem lub tłem, daj nam o tym znać, a wszystko odpowiednio przygotujemy. W celu powiększenia zdjęć wystarczy kliknąć na interesujący Cię kadr.
Istnieje też możliwość zmiany ustawienia kadrów kamery czy też koloru podświetlenia zasłoń w trakcie podcastu/wideocastu, jeśli jesteś zainteresowany taką opcją daj nam znać.

1 Scena podcast

Cennik

Szczegóły na temat ceny i usług dodatkowych zobaczysz w naszym cenniku

FAQ

Podstawowa usługa podcastu obejmuje realizację nagrań dźwięku na potrzeby wydania podcastu. Jednakże realizacja projektów na żywo jest możliwa. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji jest to połączenie Podcastu oraz Streamingu, więc taka usługa podlega wycenie indywidualnej.

Aby zrelizować podcast w naszym studio nie musisz wiedzieć nic na temat realizacji nagrań. Jeśli trzeba, techniką zajmiemy się w całości my, a Ty możesz skupić się na przekazywanej podczas podcastu treści. Gorąco zalecamy jednak, by przeczytać sekcję „Nasze pytania”, gdyż tłumaczy ona zagadnienia, o które możemy zapytać w celu usprawnienia naszej wspólnej pracy.

Wszystko zależy od dokładnego czasu, jaki chcesz poświęcić na swój podcast. Może się okazać, że zaraz po nagraniach do podcastu studio wynajęte jest dla kolejnych klientów i może istnieć konieczność opuszczenia studio od razu po upłynięciu terminu wynajmu. Czas nagrań musi być wtedy odpowiednio skrócony o niezbędne przygotowanie nagrań oraz późniejsze renderowanie plików dźwiękowych, które zajmują trochę czasu (w zależności od ilości źródeł oraz czasu ich trwania). Dlatego też najczęściej zalecamy wynajęcie studio na okres godzinę dłuższy, niż planowany czas nagrań.

Cały dostępny sprzęt na potrzeby realizacji nagrań podcastu, videocastu oraz streamingu, znajduje się w zakładce Technika.

W ramach usługi oferujemy klientom przekazanie zrealizowanych nagrań za pośrednictwem dostarczonych przez nich fizycznych nośników danych (np. pendrive, karta SD). Najcześciej jednak otrzymujecie od nas link do specjalnego folderu w chmurze, gdzie można pobrać plik surowe lub współpracować z nami przy tworzeniu ostatecznego efektu naszej pracy. Dodatkowo przechowujemy nagrania przez 7 dni kalendarzowych od dnia realizacji, aby, w razie konieczności, móc przekazać je klientowi (np. w sytuacji utraty przekazanych wcześniej nagrań z przyczyn losowych).

Wszystko zależy od typu nagrań: jedynie dźwięk, czy może dźwięk oraz obraz. Przedstawiciel Studio po potwierdzeniu warunków usługi może przekazać informację jaką pojemność powinien zawierać nośnik danych. Warto mieć jednak na uwadze, że same pliki dźwiękowe nagrywane w bezstratnym formacie .wav mogą zajmować nawet kilka GB (gigabajtów), a pliki wideo nawet do kilkudziesięciu GB.  

Nasze pytania

Pytania, które zadamy przed realizacją nagrań. Wstępne zapoznanie się z nimi przyspieszy czas niezbędny na przygotowanie realizacji.

W zależności od potrzeb jesteśmy w stanie przygotować nagrywania na 3 możliwe sposoby. 

  1. Nagranie każdego źródła dźwięku (mikrofonów lub innych źródeł np. odtwarzaczy) jako osobne pliki dźwiękowe;
  2. Nagranie wszystkich źródeł jako jeden plik audio;
  3. Równoległe nagrywanie wszystkich źródeł niezależnie oraz ich wszystkich połączonych w jedną ścieżkę dźwiękową;

Zaletą pojedynczej ścieżki może być jej gotowość do publikacji. Jednakże gorąco polecamy wybranie nagrywania niezależnych ścieżek dźwiękowych dla każdego źródła. Zaletą tego rozwiązania jest większa możliwość edycji nagrań. Przykładowo, gdy dwie osoby mówią jednocześnie, istnieje możliwość przesunięcia w czasie jednej wypowiedzi tak, aby obie mogły być usłyszane wyraźnie, czego nie da się uzyskać na pojedynczym nagraniu. Zależy nam na tym, aby jakość Twojego podcastu była profesjonalna, a dzięki postprodukcji masz możliwość nadania mu własnego charakteru. Jeśli nie jesteś pewien, które z rozwiązań jest dla Ciebie lepsze, polecamy rozwiązanie łączone, czyli jednoczesne nagranie niezależnych ścieżek oraz pojedynczej ścieżki dźwiękowej ze wszystkimi źródłami dźwięku.

Podczas realizacji możemy zaoferować 2 rodzaje nagranych ścieżek. Bezpośredni dźwięk z mikrofonu, jak i również dźwięk poddany efektom odszumiania, korekcji itp. Jeśli planujesz sam zająć się późniejszej obróbce ścieżek dźwiękowych zalecamy wybranie pierwszej opcji i poinformowanie nas o tym. Możemy również przekazać ścieżki dźwiękowe poddane korekcji i gotowe do publikacji.

Podczas nagrań studyjnych unika się zastosowania światła naturalnego, aby mieć nad nim pełną kontrolę. W studio znajduje się 5 okien (1 duże w Sali Głównej oraz 4 mniejsze w Strefie Relaksu). Jeśli zależy Ci, aby wykorzystywać światło dzienne podczas nagrań obrazu, okna mogą zostać odsłonięte na czas realizacji. Wymaga to jednak osobnej wyceny usługi montażu.

W sytuacji, gdy realizacja nagrań wideo odbywa się przy udziale naszych techników, możliwa jest ona na kilka sposobów. Podobnie jak w przypadku dźwięku, możemy zrealizować dla klienta jeden plik wideo zmontowany „w locie” podczas nagrywania, obraz zmontowany w postprodukcji lub obraz z kamer nagrany niezależnie, do późniejszej obróbki we własnym zakresie.