R2 SPOT nawiązało współpracę z marką Panasonic

 Dzięki temu możecie w naszym studio bezpłatnie poznać możliwości aparatów, kamer i obiektywów tej marki. Więcej przeczytasz na dole strony w FAQ.

Jak uzyskać dostęp do sprzętu?

Wynajem sprzętu jest całkowicie darmowy, jednak, aby uzyskać możliwość dostępu do tej wyjątkowej oferty musisz spełnić jeden z poniższych warunków.

Weź udział w warsztatach

Pierwszą z nich jest udział w jednym z naszych szkoleń lub warsztatów, gdzie pokażesz nam, że potrafisz zadbać o odpowiednie warunki pracy w studio. Brak dowiadczenia nie jest absolutnie żadną przeszkodą. Zależy nam na tym, abyście mogli poznać możliwości profesjonalnych aparatów i kamer Panasonic LUMIX.

Zostań członkiem naszej grupy roboczej

Kolejną z możliwości jest przynależność do naszej grupy roboczej. Jest to grupa pasjonatów audio oraz wideo, która na celu ma zrzeszać osoby, które chcą ciągle zwiększać swoją wiedzę w zakresie rejestracji wysokiej jakości audio oraz wideo. Zasady oraz terminy spotkań poznasz na naszej grupie na portalu Facebook.

Nie musisz wykorzystywać poprzednich opcji, aby uzyskać możliwość bezpłatnego poznania sprzętów marki Panasonic. Prześlij nam swoje wiarygodne portfolio, a udostępnimy Ci możliwość poznania aparatów i obiektywów marki Panasonic w naszym studio. Wymagana będzie wpłata odpowiedniej kaucji* Więcej informacji na temat kaucji w FAQ

Jaki sprzęt jest dostępny?

Aparaty i kamery bezlusterkowe

Pełna klatka

Panasonic LUMIX DC-S1

Panasonic LUMIX DC-S1R

Panasonic LUMIX DC-S1H

Tryby V-Log/V-Gamut z ponad 14 stopniami zakresu dynamicznego, możliwość robienia pełnoklatkowych zdjęć 3:2 6K/24p, 10-bitowy zapis wideo w trybie Cinema 4K/4K 60p/50p i nieograniczony czas nagrywania. LUMIX S1H to nowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, który pozwala rejestrować filmy o jakości kinowej.

Matryca micro 4/3 (MFT)

Panasonic LUMIX DC-G9L

Panasonic LUMIX DC-GX9

Panasonic LUMIX DC-GH5S

Panasonic LUMIX DC-BGH1

Camcordery

Kamery typu camcorder charakteryzują się uniwersalnością zastosowań oraz tym, że kompleksowo pozwolą na realizację różnorodnych produkcji bez dodatkowego osprzętu. Obiektyw jest wbudowany, posiada jednak bardzo dobre parametry w całej długości ogniskowej. Więcej przeczytacie na stronach produktów oraz dowiecie się na naszych warsztatach. Decyzja na temat tego jaka kamera byłaby dla Ciebie odpowiednia wcale nie jest taka prosta. 

Panasonic HC-X2000E

Jest to najmniejsza i najlżejsza w branży kamera umożliwiająca nagrywanie 4K 60p, która łączy w sobie szereg funkcji takich jak: szeroki kąt 25mm, zoom optyczny 24x i transmisja strumieniowa na żywo.

Panasonic HC-X1500E

Najmniejsza i najlżejsza w branży kamera 4K 60p w przenośnej, kompaktowej obudowie zapewnia niezwykłe parametry optyczne przenośnego urządzenia bez kompromisów w zakresie jakości.

Obiektywy

L mount / Pełna Klatka

Obiektyw S-R70200

Teleobiektyw o ogniskowej 70 do 200mm ze stałą przysłoną F4.0 w całym zakresie zoom’u.

Obiektyw S-E70200E

Teleobiektyw o stałym dużym otwarciu przysłony F2.8 i ogniskowej 70 do 200mm

Obiektyw S-R2060E

Standardowy teleobiektyw
20 do 60mm z mocowaniem L

Obiektyw S-R24105E

Obiektyw ze stałą przysłoną i pokryciem zakresu od szerokiego kąta po zakres teleobiektywu średniego z możliwością robienia zdjęć makro.

Obiektyw S-S18E

Stałoogniskowy obiektyw ultraszerokokątny zapewnia wysoką jakość zdjęć w całym kadrze, a przy tym jest lekki i kompaktowy.

Obiektywy micro 4/3 (MFT)

Obiektyw ES12035E

Standardowy obiektyw zmiennoogniskowy LEICA DG z pełnym zakresem F2.8, wysoką wydajnością w zbliżeniach i doskonałą przenośnością.

Obiektyw H-ES12060E

Standardowy Teleobiektyw LEICA o zakresie ogniskowej 12-60mm z mocowanie MFT

Obiektyw H-FS12060E

Standardowy obiektyw zmiennoogniskowy LEICA DG z pełnym zakresem F2.8, wysoką wydajnością w zbliżeniach i doskonałą przenośnością.

Obiektyw H-FS-12032

Standardowy obiektyw zmiennoogniskowy LEICA DG z pełnym zakresem F2.8, wysoką wydajnością w zbliżeniach i doskonałą przenośnością.

Obiektyw H-FS1442AE-K

Standardowy obiektyw zmiennoogniskowy LEICA DG z pełnym zakresem F2.8, wysoką wydajnością w zbliżeniach i doskonałą przenośnością.

Obiektyw H-X09E

Standardowy obiektyw zmiennoogniskowy LEICA DG z pełnym zakresem F2.8, wysoką wydajnością w zbliżeniach i doskonałą przenośnością.

Obiektyw H-X2550E

Pierwszy na świecie * teleobiektyw z zoomem, osiągający pełny zakres F1,7, dla zdjęć i wideo.

FAQ

Wizją R2Spot jest tworzenie miejsca, gdzie każdy z Was będzie mógł tworzyć atrakcyjne treści i doskonalić swoje umiejętności. Postanowiliśmy zadbać o to, aby faktycznie taką możliwość miał każdy. Dzięki współpracy nawiązanej z firmą Panasonic oferujemy Wam możliwość poznania możliwości każdego z powyższych modeli i nabycia nowych umiejętności z profesjonalnym sprzętem. Jedynym warunkiem jest jednak dbałość o sprzęt, który od nas otrzymujecie w formie wynajmu. Więcej przeczytacie poniżej.

Tak jest darmowy. W przypadku każdej formy dostępu do sprzętu wymagane będzie podpisanie na miejscu w studio umowy najmu, gdzie zadeklarujesz odpowiedzialność finansową za otrzymany na wynajem sprzęt. Ewentualne koszty poniesiesz, więc jedynie w przypadku uszkodzenia sprzętu z Twojej winy. Dodatkowo wymagana będzie wpłata kaucji, której wysokość dostosowana będzie w zależności od wybranych modeli i ilości sprzętu. W przypadku udziału w warsztatach i naszych spotkaniach roboczych kaucja nie będzie wymagana. 

Wysokość kaucji uzależniona jest od wybranych modeli do wynajmu oraz ich wartości. Do tematu podchodzimy rozsądnie. Zależy nam jadnak na tym, abyśmy wspólnie dbali o sprzęt, który Wam udostępniamy w bardzo atrakcyjnej ofercie. Kaucja może wahać się w zakresie od 300 – 1000 PLN

Kaucję zapłacisz wygodnie poprzez płatność BLIK na numer telefonu lub poprzez blokadę środków na karcie. Zalecamy jednak formę płatności BLIK, gdyż w ten sposób otrzymasz zwrot środków nawet tego samego dnia roboczego. W przypadku płatności kartą czas zwrotu jest uzależniony od wewnętrznych procedur wystawcy karty i może trwać nawet 14 dni, choć zazwyczaj jest to kilka dni roboczych.

Zwrotu kaucji nie otrzymasz w przypadku, gdy z tytułu Twojego zaniedbania sprzęt ulegnie uszkodzeniu lub podczas zwrotu stwierdzimy, że zwracany sprzęt uległ uszkodzeniu. W studio zainstalowany jest monitoring właśnie, po to, aby każdy z nas był spokojny o wiarygodne rozstrzygnięcie ewentualnych sporów.

Ogólne zasady

Poniżej znajduje się kilka kwestii, których wspólnie musimy dopilnować w trakcie Twojego wynajmu w studio, aby przyjemnie nam się współpracowało: