FOTOGRAFIA

Fotografia to jedna z podstawowych usług w naszym studio. Polega ona na wynajęciu przestrzeni na sesje fotograficzne wszelkiego rodzaju, od zdjęć portretowych z wykorzystaniem tła, po sesje kreatywne.

Dlaczego Fotografia w R2 SPOT?

Co oferujemy?

Światło dzienne przez cały dzień

Ze względu na lokalizację studio oraz umiejscowienie okien w lokalu, światło dzienne dociera do nas od wschodu do zachodu słońca.

6 kolorów tła fotograficznego

W R2 Spot dostępne są 4 kartonowe tła o szerokości 2,7 m (białe, magenta, ivory, czarne) oraz 2 tła o rzadko spotykanej szerokości 3,7 m (szare, tech green)

W ramach każdego wynajmu R2 Spot klienci uzyskują dostęp do drugiego pomieszczenia zwanego Strefą Relaksu. Może ona służyć zarówno jako przestrzeń robocza dla Ciebie i Twoich modeli/modelek, ale także zostać wykorzystana podczas sesji, co gorąco polecamy.

Ty lub Twój klient chcielibyście zorganizować sesję stylizowaną w klimatach kuchennych? Nie ma problemu. W Strefie Relaksu dostępny jest aneks kuchenny, który sprawdza się w sesji równie dobrze co Sala Główna.

Cały sprzęt foto dostępny w cenie

W cenie podstawowego pakietu usługi Fotografia uzyskujesz dostęp nie tylko do pomieszczeń strefy żółtej (zobacz plan studio), ale także do całego sprzętu fotograficznego dostępnego w studio, co oznacza, że nie dopłacasz za żadne dodatkowe oświetlenie, czy softbox. Dokładna lista naszego sprzętu znajduje się tutaj.

Pet Friendly Studio

Jeśli chcesz zorganizować sesję zwierzęcą, nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy, że nas o tym poinformujesz, a będziemy gotowi na przyjęcie zwierzaka.

Zobacz co dostajesz w cenie wynajmu

Wynajem na 1 godzinę

W ramach podstawowego wynajmu fotograficznego uzyskujesz już od 1 godziny uzyskujesz dostęp do:

 • Całej przestrzeni Studio w Strefie Żółtej, czyli sali studio i  strefy relaksu. Dokładny opis pomieszczeń wraz z wyposażeniem znajduje się na stronie Plan studio 
 • Toalety z prysznicem
 • Rekwizytów znajdujących się w studio
 • Całego dostępnego sprzętu fotograficznego znajdującego się na stronie r2spot.eu
 • Wszystkich kolorów teł fotograficznych do podłogi
 • Wifi
 • Kawy i herbaty dostępnej w strefie relaksu
 • Opieki pracownika studio w zakresie pomocy w podstawowej obsłudze sprzętu i instruktażu dotyczącego obsługi studio. 
 

Wynajem na ponad 2 godziny

Nie wszystkie możliwości naszego studio są realne do wykonania podczas wynajmu na jedną godzinę. Następujące rozwiązania i możliwości dostępne są  przy wynajmie fotograficznym na minimum 2 godziny. O chęci ich wykorzystania poinformuj nas podczas składania rezerwacji, abyśmy mieli czas na odpowiednie przygotowania.

 • Dostęp do lamp scenicznych wraz ze szkoleniem. Zobacz  więcej poniżej.
 • Aranżacja studio według Twojej wizji. Przed nietypową realizacją i aranżacją naszego wnętrza zapytaj nas wcześniej o możliwość jej wykonania w naszej przestrzeni.
 • Wizyta zwierząt podczas sesji – wymagana zgoda

Poszukujesz informacji na temat sesji podcast, kliknij w przycisk poniżej

Nietypowe dla fotografii kreatywne lampy sceniczne

Nasze studio posiada zainstalowane nietypowe dla fotografii kreatywne oświetlenie sceniczne, pozwalające na uzyskanie ciekawych efektów dostępne dla Ciebie za darmo przy wynajmie od 2 h, lecz ich obsługa wymaga dodatkowej opieki asystenta podczas całej sesji. Cena asystenta to 50 zł za godzinę. 

Moc lamp, ich ustawienia, wzór i kolor można dynamicznie zmieniać w zależności od potrzeb i możliwości technicznych za pomocą intuicyjnego panelu obsługi na tablecie. Posiadamy wytwornicę dymu udostępnianą bezpłatnie, lecz z racji unoszenie się dymu podczas sesji zalecamy użycie jej pod koniec sesji. 

Wykorzystanie lamp scenicznych przewidujemy dla sesji od 2 h z racji konieczności ich ustawienia i krótkiego szkolenia z obsługi lamp oraz pokazania ich możliwości. Asystent studio pomaga w konfiguracji lamp i służy radą podczas sesji w razie potrzeby.  Jeśli chcesz korzystać z lamp scenicznych
 zdjęć wykup usługę asystenta sesji podczas składania zamówienia.  

Lampy typu SPOT

Posiadamy 2 lampy typu spot z możliwością wyboru wzoru, zmiany kolory wzoru, powielenia wzoru w pryzmie x 3, wprawienia go w ruch i obrót, zatrzymania i zmiany ostrości. Lampy można dowolnie ustawiać na podłodze na dostępnych  ruchomych podestach. 

Lampy typu SUNSTRIP

2 lampy typu SUSNSTRIP świecące ciepłym, żarówkowym światłem dającym efekt promieni. Słupy światła można wprawić  w ruch dynamiczny. Oprócz światła żarówkowego lampy mają możliwość świecenia kolorami w postaci pasów led w kolorach zimny biały, czerwony, zielony, niebieski, różowy, żółty, cyjan. 

LAMPY typy PAR nad tłami

Pozwalają na ciekawe doświetlenie modela od góry, tła fotograficznego  i ściany na wybrane przez Was kolory.  Dostępne kolory to RGBWA, czyli czerwony, zielony, niebieski, czysty biały i amber oraz kolory powstałe poprzez łączenie barw i modyfikacje mocy światła pozwalające na uzyskanie niespotykanego koloru tła na przykład na szarym tle.

Lampy można ze sobą łączyć w ciekawy sposób, co również zostało pokazane w galerii powyżej. Więcej inspiracji znajdziesz na naszym Pinterest.

Efekty sesji naszych klientów

Więcej zdjęć na naszym profilu

Cennik

Cennik szczegółowy zobaczysz tutaj

FAQ

R2 Spot wyposażone zostało w 2 takie stanowiska. Jedno z nich znajduje się w Strefie Relaksu i dostęp do niego możliwy jest w ramach normalnego wynajmu. Drugie z nich ulokowane jest w poczekalni, którą można wynająć jako usługę dodatkową podczas składania rezerwacji w cenie 30 zł za godzinę, aby rozpocząć przygotowania przed Twoim czasem rezerwacji. 

W studio dostępne są 3 sztuki lamp błyskowych Quadralite Move X 400, które współpracują z systemem Navigator X. W ramach wynajmu udostępniamy 4 sztuki wyzwalaczy oznaczone numerami C,N,S i MFT+, oznaczające odpowiednio kompatybilność z aparatami Canon, Nikon, Sony, Panasonic/Olympus.

Oczywiście. W trakcie sesji możliwe jest zasłonięcie głównego okna w dowolnym momencie, częściowo blokując dopływ światła. Wyjątek stanowią okna na dachu. Jeśli chcesz wykonać zdjęcia bez światła dziennego w ciągu dnia, daj nam o tym znać, a one również zostaną przygotowane do sesji, jednak konsekwencją tego jest brak możliwości odsłonięcia ich podczas samej sesji.

Nie przewidujemy wcześniejszego przygotowania sesji fotograficznej, zarówno pod kątem technicznym, jak i stylizacyjnym. Wyjątek stanowią wynajmy VIP obejmujące całodniową sesję. W związku z czym przygotowanie wszystkiego musi odbyć się w ramach czasu wynajmu, więc należy wziąć to pod uwagę podczas rezerwacji zamierzonej ilości godzin.

Ogólne zasady

Poniżej znajduje się kilka kwestii, których wspólnie musimy dopilnować w trakcie Twojego wynajmu w studio, aby przyjemnie nam się współpracowało: